kamille-jpg
Kamille (biologisch) CO2 Extract
5,25 €
Dit pure, geconcentreerde extract is afkomstig van biologisch geteelde bloemen van Matricaria recutita / chamomilla, ook bekend als Duitse of blauwe kamille.
Er wordt biologische jojoba-olie toegevoegd om het extract vloeibaar te maken. Er zijn slechts kleine hoeveelheden nodig.
Scroll naar beneden voor meer informatie....
Productbeschrijving
Kamille (biologisch) CO2-extract
Kamille (biologisch) CO2-extract is rijk aan bioactieve stoffen zoals terpenoïden, waaronder bisabolol en chamazuleen, en flavonoïden, waaronder apigenine en quercetine, die ontstekingsremmende, kalmerende en reinigende effecten hebben.
Daarom is kamille CO2-extract een ideale keuze als ingrediënt in huidcrèmes, bodylotions, zeep, deodorants en mondverzorgingsproducten voor ontstoken, pijnlijke of geïrriteerde huid en slijmvliezen.
Het is ook geschikt als geurstof in parfums of andere cosmetische producten. Kamille CO2-extract behoudt het kruidige, zoete aroma dat kenmerkend is voor verse kamillebloemen en is zachter en rijker dan de scherpere geur van kamille etherische olie.
Ons kamille CO2-extract is afkomstig van biologisch geteelde bloemen van Matricaria recutita / chamomilla, ook bekend als Duitse of blauwe kamille. Het wordt geproduceerd door middel van hogedruk-extractie met natuurlijke koolstofdioxide uit bronnen. Dit resulteert in een zeer zuiver, geconcentreerd extract, rijk aan de bovengenoemde bestanddelen. Er is 2,5-3,3 kg gedroogde kamillebloemen nodig om 100 g onverdund CO2-extract te maken.
We verkrijgen het extract in de vorm van een zeer dikke pasta. Om het vloeibaar te maken en gemakkelijker te doseren en te gebruiken, voegen we biologisch jojoba-olie toe. Jojoba olie is een stabiele, niet-vette en goed verdraagbare dragerolie.
De aanbevolen gebruiksdosering in huidverzorgingsrecepten is 1-3%. Het kan ook worden toegevoegd aan onze kant-en-klare basisproducten, zoals Aloë vera-Gel, Basiscrème, Shampoobasis, Castillezeepbasis en Douchegelbasis.
Opties:
10 ml, 30 ml of 100 ml. Grotere verpakkingen zijn op aanvraag verkrijgbaar.
Technische informatie:
Klik op het tabblad hierboven voor technische informatie.
Andere Kamille producten:
Magical Naturals biedt ook Duitse-kamille aan in de vorm van gedroogde bloemen en aromatisch water en Rooms-kamille (Anthemis nobilis) in de vorm van etherische olie en hydrolat.
Magical Naturals Kamille (biologisch) CO2-extract:

Technische info
Kamille (biologisch) CO2-extract - technische info
Scientific name: Matricaria recutita/chamomilla. Botanical family : Asteraceae Synonyms: German Chamomile, Blue Chamomile
Provenance: EU Cultivation: organic Parts used: flowers Method of extraction: CO2 extract Average shelf life: 3 years
International Nomenclature of Cosmetic Ingredients (INCI) name: Simmondsia chinensis seed oil, Matricaria recutita flower extract
Chemical Abstracts Service (CAS) number: 90045-98-0, 84012-26-0 European Inventory of Existing Chemical Substances (EINECS) number: 289-964-3, 281-672-4
Composition: 100% Chamomile (organic) CO2 extract with 100% Jojoba oil (organic) in ratio of 1:9
ISO16128 Natural Index statement: Natural index 1; Natural content 100%; Natural origin index 1; Natural origin content 100%
Chamomile (organic) CO2 extract - typical profile :
Organoleptic Description
Green-brown liquid with characteristic scent of chamomile flowers
Composition:
100% Chamomile organic CO2 extract, 100% Jojoba seed oil organic in ratio of 1:9
Chamomile CO2 extract:
Essential oil content: 7 - 17%
of which::
- Alpha-bisabolol (20 - 45%)
- Bisabolol oxides (5 - 20%)
- Farnesene
- Chamazulene
- Cis- and trans-en-yn-dicycloether
- Spathulenol
• Matricine Content: 0.5 - 2.5% (analyzed via chamazulene)
• Other Components: Fat, waxes, small amounts of herniarine
Jojoba oil - typical fatty acid profile:
C16:0 (Palmitic): <3.0
C16:1 (Palmitoleic): <1.0 -
C18:0 (Stearic): <5.0
C18:1 (Oleic): Range 5.0–15.0
C20:1 (Gadoleic): Range 65.0–80.0
C22:0 (Behenic): <1.0
C22:1 (Erucic): Range 10.0–22.0 -
C24:1 (Nervonic): <3.0
Technische documenten worden op verzoek verstrekt na aankoop van het product.
Heeft u vragen?
We beantwoorden graag al uw vragen over onze producten. Gebruik hiervoor het e-mailformulier op de contactpagina






